» Ansasayfa » Haberler

Bunu Paylaş

Klorsuz tuzlu su havuzlarına merhaba , Neden tuzlu su


Tuzlu su klorlayıcısı,aileniz için doğru bir seçim olabilir,fakat “taze su “klorlayıcılarından nasıl farklıdırlar ? O gerçekte, havuz kimyasının ve tuzlu su klorlamasını popüler bir seçim yapan  sistem düzenleme etkinliklerinin bir kombinasyondur.

Neden tuzlu su?

Tuzlu su havuzları,en popüler havuz türlerinden biridir.Onların suyu,birkaç faydayla gelir.Tuz sodyum kloriddir.Bakteri,yosun çıkarmak için ve havuzu temiz tutmak için,birçok doğal klor ve su saflaştırmada kullanılabilen klor içerir.

Tuzlu su kristalleri,klorlaştırmanın diğer biçimleri için yeşil alternatif olmuştur. Bir çok satıcı, “organik” tuz kristalleri,güneşte buharlaşmış deniz tuzu ve gerçekte saf klora benzemeyenin reklamını yaparlar,hiçbir ağartma etkisi yoktur,yüzme takımlarına zarar verir yada tuzlu diğer kimyasallara zarar verir.

Nasıl çalışır?

Klorlayıcılar,gerçekte sevimli etkili  donanımlardır.tuzlu su klorlayıcıları kloru ayırmak için elektroliz kullanır. Tuzu sodyum hipoklora dönüştüren,gerçekte klorlama işini yapan(ayrı havuz kimyasalı olarak satılsa da), elektrolitik bir pil çalışmaz.Bu materyal daha sonra tekrar tuz olarak şekillenir(bu yüzden hiç tuz kaybı olmaz.

Bu ,otomatik ,uyumlu bir işlemdir.Klorlama işlemini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz ve ihtiyacınıza göre klorlama ilave edebilirsiniz.Tuzlu su klorlayıcıları,anahtarın hafif vuruşunda, güvenilir bir klorlama sistemi sağlar.

Klorlamanın diğer şekilleriyle nasıl karşılaştırılır?

Eski sistem klorlamalara kıyasla,tuzlu su klorlamasının büyük bir avantajı vardır.Tuzlu su,bir klorlama alternatifi olarak doğal bir seçimdir.Klorlama işlemi otomatiktir ve kimyasallara dokunma gereği yoktur.

Tuzlu su elektroliz pilleri,devreler üzerindeki ölçeğin depolarını ara sıra temizlenmesini gerektirir,fakat bu basit bir  meseledir, ve  bütün bu gereklilikler ölçeğin  artışına  çok izin  vermez.

Klorlayıcı kullanımının göreceli etkililiği,popülerliklerinin ana sebeplerinden biridir.Taze su havuzları için havuz klorlama,klora dokunmayı,dizenli bakımı gerektirir.Bu sistemlerin uygunluğu,elle klorlamayı istemeyen müşterilere çekici görünme nedenlerinden biridir.

Bu klorlama şekli,göz kızarması dahil geleneksel taze su havuzlarının ”klor etkisi ” ni de azaltır.Tuzlu su havuzları,göreceli olarak düşük  tuzluluktadır,yaklaşık deniz suyunun %12 si kadar, ve düşük tuzluluk seviyeleri daha ferahlatıcıdır.

Bu sistemin,zorun en iyisini yaptığını ve klorlama işinin gerekli olduğunu söylemek güzeldir.Klorlayıcılar, havuzları idare etmede iyi çalışan tek sistem olmak için gelişmiştir.Ekonomiktirler ve çalıştırması kolaydır.

Havuz sahipleri için,onların diğer büyük yararı,onları anlamanın kolay olmasıdır.Ekipmanların kurulumu anlaşılırdır ve güç kaynağına bir bağlantı ,bir pil ve klorlayıcı kontrolündeki bir boru hattından oluşur.

Tuzlu su klorlayıcılarını inceleyin,etiket fiyatlarını kıyaslayın ve havuzunuz için iyi bir seçim yaptığınızı anlayın.

Tuzlu Su Klorlayıcısı

Havuz sahipleri, kendi havuz suyu sisteminin filtrelemesine gelince,onlar için farklı seçenekler olduğunu fark ettiler.Birçok havuz sahibi,tuzlu su klorlayıcılarını tercih ediyor çünkü bu tür klorlayıcıları kullanmanın birçok avantajı var.Bu tür sistemin popülerliği,geçen birkaç yılda ve  bu sistem türü kullanılmadan önceki insanlardan daha fazla insanla  önemli derecede arttı.

Bakımı oldukça kolaydır ve işletmek için maliyeti diğer geleneksel metotlardan  daha ucuzdur.Kesinlikle düşünmeye değer bir fikir.

Tuzlu su klorlayıcısının en büyük kullanım avantajlarından biri,küçük çocuklar için daha doğal ve güvenli olmasıdır.Ciltte acı hissettirmez ve yüzücüler için daha hassastır.Bu sistemin işletimi ucuzdur ve fazla bakım gerektirmez.Birçok havuz sahibi,bu klorlama sistemi değişikliğiyle,havuzlarında daha çok eğlendiklerini fark ettiler.Geleneksel havuz  filtreleme sisteminde bulunan zararlı ilavelere reaksiyon gösteren bir çok insan vardır.Bu kişiler,daha doğal tuzlu su sistemlerindeki bu tür le deneyim yaşamamaktadırlar.Bu, daha fazla insana,havuzda eğlenme ve kimyasallara hassaslık konusundan endişelenmemeyi sağlar.

Havuz kimyasalları almak için biriktirilecek bir miktar para zamanında bu tür sistemi satın alacak ve  bir tuzlu su klorlayıcısıyla değiştirmek için ekonomiktir.Bakımı kolaydır ve havuz suyunun kalitesi büyük oranda arttırılır.Bu kristal netliktir ve su daha yumuşaktır.Havuza eklenen tuz,sofra tuzu gibi görünür ve çok çabuk çözünür.Bu sistem ,pompa ısıtıcı ve filtre  içeren standart havuz ekipmanlarıyla  uyumludur.Bu tür sistemi değiştirmek kolaydır ve su  mavi kalacaktır.

Bu tür sistemi kullanmak için bir çok avantajıyla,gerçek soru şudur,niçin birileri tuzlu su klorlayıcısıyla değiştirmiyor?Bu türde fazla negatiflik yoktur ,sadece bir tane var oda, su kimyasalıyla  uyumu anlamanın biraz zaman almasıdır,fakat bu geçicidir ve öğrenme döneminin bir parçasıdır.Bu tür bir sistemi kullanmanın faydaları sayısızdır ve bu faydalar,onları kullanan kişi sayısının artışının muhtemelen sorumlusudur.

Neden Tuzlu su klorlayıcısı - Neden tuzlu su ?

Çünkü Gelecek tuzlu suda Tuzlu su temizlik işleri , yüzme havuzunun suyunu ışıl ışıl ve taze tutmak için doğal bir yoldur.Birçok insan, ev havuzlarındaki zararlı kimyasalları kullanmaktan ziyada,yüzme havuzlarını temiz ve sağlıklı tutmak için bu doğal yola dönüyor..

Tuzlu su klorlama sistemini kullanan yeni yüzme havuzlarının %90 nını bulunduğu  ve 30 yıldan beri bu teknolojini kullanıldığı Avustralya ,bu teknolojinin en ön sırasındadır. Artan bir şekilde klorun zararlı etkilerini(çocuklarda astım riski,gözlerde  ve ciltte yanma hissi) gösteren BBC web sitesinde yayınlanan raporlarla,havuzları için tuzlu su sistemine daha fazla insanın dönmesi merak konusu değildir.

Sadece daha sağlıklı değil aynı zamanda ekonomiktir :iyi tuzlu su klorlama sitemiyle,pahalı kimyasallara gerek yok.Zararlı ve pahalı kimyasallar kullanmamakla biriktirilen para,sağlık faydaları acil ve paha biçilmez iken, 2-3 yıla kadar ,karşılığını ödeyecek..

Tuzlu su klorlayıcısı ve Faydaları :

Artık klor tozuna,sıvı dökülmelerine, tehlikeli depolara maruz kalma yok,

Artık pahalı paket klor,şok tedavisi yada yosun önleyici  yok,

Daha iyi görünme ve hissetme için doğal tuzun çok düşük seviyesini içeren berrak su,

Artık kırmızı gözler,kuru tahriş olmuş cilt yada klor kokusu yok,

Kolay kontrol ve temizleme için dizayn edilmiş,sistemin işlemesi kolay,

SEAL  tuzlu su klorlayıcı,pil değiştiriminde,mikro işlemci kontrolünde,programlanabilir kendini temizlemede, kendini titanyum elektrotla temizleme özelliğine sahiptir,

Birçok faydası olmasına rağmen, tuz bozucu olduğu için havuz ısıtma ekipmanlarının uygunluğunun kontrolü için bakım yapılmalıdır,

Bir çok ısıtıcı ve ısıtma pompası üreticileri,tuzlu su klorlamanın popülaritesinin arttığını görmüş ve şimdi bu ekipman için titanyum seçeneği sunmaktadırlar.

Bir Tuzlu Su Klorlayıcısı Nasıl Çalışır

3000 ve 6000ppm arasındaki tuz konsantresine sahip olmak için,işlem havuz gerektirir.Bu hala taze su olarak sınıflandırılır(tuzun 20000ppm içeren deniz suyuna kıyasla)

Havuz suyu klorlayıcının tabakaları arasından geçtiği için,elektroliz yer alır;SEAL klorlayıcısı,tuzdaki(sodyum klor) kloru,klor gazına çevirir.Klor gazının bu ürünü,kontrollü ve güvenli salınır.

 


Bağlantılar


Su Analizi Raporu


2010 © Copyright Osmanlı Su - Tüm Hakları Saklıdır.
Neden tuzlu su , klorlayıcı Nasıl çalışır , Tuzlu Su Klorlayıcısı , Neden Tuzlu su klorlayıcısı - Neden tuzlu su , Tuzlu su klorlayıcısı ve Faydaları , Bir Tuzlu Su Klorlayıcısı Nasıl Çalışır , havuz suyu ,